stylizacja

Akcja depilacja

akcja-depilacja-kopiaLato to czas, kiedy odsłaniamy dużo więcej naszego ciała niż to się dzieje zimą. Kiedy to robimy chcemy, aby nasza skóra była gładka i wyglądała zdrowo. W uzyskaniu takiego efektu pomaga nam pozbywanie się zbędnego owłosienia. Metod depilacji jest mnóstwo, w tym artykule znajdzie się opis tych najbardziej tradycyjnych i popularnych. W ten sposób każda z Was będzie mogła zastanowić się, który sposób odpowiada jej najbardziej.

Mówiąc o depilacji pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl jest maszynka jednorazowa, lub też ta z wymiennymi nakładkami. Jak wybrać odpowiednią? Przede wszystkim zwracamy uwagę na pasek nawilżający, czy jego warstwa nie jest zbyt cienka. Kolejną rzeczą na którą patrzymy, to ostrze maszynki. Musi być ona na tyle ostra, żeby usunąć nam włosie już za pierwszym, czy drugim pociągnięciem. W momencie kiedy przejeżdżamy po skórze kilka razy, coraz bardziej ją podrażniamy. Maszynki różnią się od siebie też marką, wiąże się też z tym ich cena, możemy wybierać wśród tych najtańszych, lub też nieco droższych. Dodatkowym atutem będzie też kształt rączki, jednak to jest jedna z tych rzeczy, które schodzą na dalszy plan. Minusem tej metody depilacji jest fakt, że trzeba ją powtarzać dość często, co 1-2 dni.

Drugim sposobem na pozbycie się nadmiernego owłosienia jest użycie depilatora. Obecnie na rynku jest ogromna oferta tego typu sprzętów. Są wśród nich takie, które można używać w wodzie, lub takie, które mają nakładki chłodzące. Jednak użycie depilatora ma swoje plusy i minusy. Do pozytywnych cech tej metody należy fakt, że włoski odrastają nam powoli. Wiąże się to z tym, że depilator wyrywa nam owłosienie razem z cebulką, co sprawia, że włos rośnie wolniej. Depilator też w mniejszym stopniu niż maszynka podrażnia nam skórę. Wadą użycia depilatora jest niestety to, że podczas jego używania odczuwamy pewien dyskomfort, możemy czuć lekki ból, w zależności od tego jak bardzo wrażliwi jesteśmy.

Kolejna metoda to użycie kremu do depilacji. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest ona całkiem niezła, jednak tutaj również znajdzie się kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim sprawdzamy skład produktu i datę ważności. Może się okazać, że jeden ze składników wywołuje u nas reakcję alergiczną, aby temu zapobiec należy niewielką ilość produktu rozprowadzić na wewnętrznej stronie ręki. Jeżeli nie pojawią się tam żadne zmiany możemy spokojnie aplikować krem na miejsce, z którego chcemy się pozbyć owłosienia. Po użyciu kremu włoski odrastają nam wolniej niż po maszynce, ponieważ maszynka je jedynie skraca, a nie wyrywa.

Jeszcze jednym sposobem na pozbycie się owłosienia jest depilacja woskiem. Możemy ją wykonać sami w domu, lub w gabinecie kosmetycznym. Metoda jest na tyle skuteczna, że tak samo jak przy depilatorze, na jakiś czas zapominamy o włoskach. Minusem jednak jest ból, jaki towarzyszy temu zabiegowi. Jedną z najskuteczniejszych i droższych metod jest depilacja laserowa, która wykonywana jest w salonach specjalistycznych.

Przy depilacji warto zwrócić uwagę też na peelingowanie ciała. W ten sposób zapobiegamy wrastaniu włosków i sprawiamy, że nasza skóra jest gładka i miękka. Pamiętać należy o tym, żeby po tego typu zabiegach odpowiednio ją nawilżyć.

Możesz również polubić…