makijaż

Baza pod makijaż

Warto wiedzieć, że właścicielki zarówno jasnej, porcelanowej cery jak i tej ciemniej, oliwkowej powinny unikać słońca jak i podkładów brązujących w przypadku gdy skóra jest problematyczna. Niestety niewłaściwie wykonany make up podkreśli mankamenty, zamiast je ukryć. Cóż więc zrobić, zrezygnować całkowicie z wieczorowego makijażu? Doskonałym rozwiązaniem będzie baza pod makijaż. Na całą twarz mogą je aplikować zarówno dziewczyny o ciemniejszej karnacji jak i te o porcelanowej. Baza pod makijaż sprawdzi się też jeśli jesteś właścicielką pośredniego odcienia skóry. Po nałożeniu takiej bazy podkłady brązujące można aplikować w okolicach kości policzkowych i nosa. Warto troszkę ocieplić jasny kolor podkładu, należy musnąć pudrem brązującym sfery twarzy, które najszybciej ulegają słońcu. Dzięki tego typu zabiegom można optycznie wyszczuplić szyję, zwęzić owal twarzy. Warto pamiętać, że w wypadku tłustej cery, należy zrobić bazę silikonową, a potem z transparentnego pudru. Co nam da taki zabieg? Otóż tego typu kosmetyki jak baza pod makijaż sprawią, że cera nie będzie się niezdrowo świecić. Tutaj należy dodać, że pudry z dużą domieszką pomarańczu mogą podkreślić defekty skóry, dlatego lepiej zainwestować w bronzery z ciemnobrązowym pigmentem.

Baza pod makijaż bardzo często jest wykorzystywana przy makijażu fotograficznym. Dlaczego to aż tak ważne? Flesze obnażą bezlitośnie wszystkie niedoskonałości skóry. Dlatego podstawą takiego makijażu jak i makijażu scenicznego jest dokładne pokrycie twarzy i szyi odpowiednimi kosmetykami. Jeżeli bierzesz udział w sesji ślubnej, albo po prostu chcesz dobrze wyjść na zdjęciach musisz wiedzieć, że doskonale sprawdzi się bardzo kryjąca baza pod makijaż. Po takim zabiegu można używać już podkłady i korektory, najlepiej zainwestować w profesjonalne kosmetyki, mają dużą siłę krycia.

Czy można tak perfekcyjnie wyglądać jak modelki w kolorowych magazynach? Tak nieskazitelna skóra jest marzeniem każdej z nas. To nie musi być kwestia programów graficznych, ale odpowiedniego makijażu. Ważna też jest dobra baza pod makijaż. Warto zrezygnować ze zwykłych podkładów, ponieważ ich właściwości kryjące są bardzo słabe. Firmy specjalizujące się w profesjonalnych kosmetykach do makijażu oferują coś co zwie się baza pod makijaż. Jeżeli chcesz mieć idealny makijaż przez cały dzień zainwestuj w dobrą bazę a podkład i puder w utrzymają się kilkanaście godzin w nienaruszonym stanie. To doskonałe rozwiązanie przed ważną randką, prawda? Baza pod makijaż odpowiednio dobrana do skóry nawilża, maskuje drobne niedoskonałości, a nawet wygładza zmarszczki i chroni przed promieniami UV. Po nałożeniu takiej bazy za pomocą półokrągłego pędzla, bronzerów, pudrów, oraz sztyftów można modelować rysy twarzy. Warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów od makijażu i zainwestować w dobre kosmetyki! Co roku zmieniają się trendy w makijażu, ale nieskazitelna cera zawsze będzie na topie. Poza tym każdy makijaż lepiej wygląda nałożony na bazę, które ukryje każdą niedoskonałość.

Możesz również polubić…