Demakijaż – jak? Czym?

738feca146fb05c3d06b0e209ab6db0b_178975Jak prawidłowo wykonać demakijaż? i jakich kosmetyków w tym celu użyć? Jeżeli nurtują Cię tego typu pytania ten artykuł jest dla Ciebie. Na początku należy zaznaczyć, że demakijaż powinien być wykonywany jak najczęściej, aby nasza skóra mogła „odpocząć” i aby nie pojawiały się na niej niedoskonałości.

Przede wszystkim wybieramy odpowiedni produkt, który pomoże nam usunąć makijaż z twarzy. Takim kosmetykiem może być żel oczyszczający, płyn micelarny, płyn dwufazowy, mleczko do demkakijażu, chusteczki nawilżane czy inne tego typu kosmetyki. Wybór tego odpowiedniego zależy od naszego typu skóry, od stopnia jej wrażliwości. Nie każdy kosmetyk będzie odpowiedni do skóry suchej czy tłustej.

Jeżeli decydujemy się na mleczko lub płyn do demakijażu należy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie, ponieważ nie zawsze możemy tym samym produktem zmyć także makijaż oczu. Do tego celu najlepsze będą kosmetyki dwufazowe, ponieważ zazwyczaj zawierają w swoim składzie olejki, które przyspieszają rozpuszczanie się tuszu na rzęsach, a także nie przesuszają nam wrażliwej skóry w okolicach oczu. Tego typu produktami pozbywamy się makijażu po prostu szybciej i łatwiej.

Sam demakijaż powinniśmy wykonywać bardzo delikatnie, aby nie „pokazywać drogi” zmarszczkom. Chodzi o to, żeby płatek kosmetyczny z kosmetykiem do demakijażu prowadzić od zewnętrznego kącika oka do wewnątrz, wtedy nie naciągamy skóry aż tak bardzo. Zwróćmy też uwagę czy dany produkt nas nie podrażnia, jeśli czujemy delikatne pieczenie, lub na naszej twarzy można zauważyć lekkie zaczerwienienia lub niedoskonałości, to znak, że dany kosmetyk nie do końca nam służy.

Pamiętać trzeba również o tym, że samo przemycie twarzy płynem micelarnym to nie wszystko. Warto ją także oczyścić dodatkowo żelem, lub raz na jakiś czas zrobić delikatny peeling, aby pozbyć się resztek makijażu. Przy peelingu należy uważać, by nie robić go zbyt często, ponieważ może przesuszyć naszą skórę. Warto też znaleźć odpowiedni żel oczyszczający, który ma dobry skład, nie ma zbyt wielu parabenów i innych substancji, które mogą działać niekorzystnie. Należy go dobrać odpowiednio do naszego typu skóry, najlepsza w tym wypadku będzie konsultacja z dermatologiem, który pomoże nam w określeniu, do jakiego rodzaju należy nasza skóra.

Po tych zabiegach ważne jest użycie toniku, który przywróci naszej skórze odpowiednie ph. Tonik, to także produkt, który pomaga nam w pielęgnacji naszej twarzy, więc jego skład również jest istotny. Zamiast toniku możemy użyć na przykład wody różanej, lub innych tego typu produktów. Pamiętajmy też, że warto jest użyć później kremu, który zapewni nam odpowiednie nawilżenie i odżywienie, a także sprawi, że skóra będzie gładka i pozbawiona suchych miejsc.

Te wszystkie kroki powinny wystarczyć aby nasza skóra była dokładnie oczyszczona. Dzięki tym zabiegom poczujemy się komfortowo, i z pewnością skóra nam się odwdzięczy pięknym i zdrowym wyglądem. Warto pamiętać o dobraniu odpowiedniego kosmetyku i regularnym i dokładnym oczyszczaniu twarzy.

W: makijaż

Ostatnie wpisy:

Dla kogo są masturbatory, czym się kierować przy wyborze, jak ich używać? Dla kogo są masturbatory, czym się kierować przy wyborze, jak ich używać?
Paznokcie hybrydowe – manicure krok po kroku Paznokcie hybrydowe – manicure krok po kroku
Gładka skóra – jak ją osiągnąć? Gładka skóra – jak ją osiągnąć?
Lakiery hybrydowe – kompendium wiedzy Lakiery hybrydowe – kompendium wiedzy

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© Akademia Douglas. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.