Porady dla par

Dla kogo są masturbatory, czym się kierować przy wyborze, jak ich używać?

Masturbatory – dla kogo są, jak używać i czym kierować się przy wyborze?

W dzisiejszych czasach seksualność przestaje być tematem tabu, a przez to zabawki erotyczne cieszą się niemałą popularnością. Kiedy Panie mogą sięgnąć po całą masę wibratorów, dild, masażerów, kulek gejszy i innych akcesoriów, tak Panowie najpewniej zainteresują się tak zwanymi masturbatorami. Czym są te zabawki i w jakich postaciach można je spotkać oraz kto z nich może korzystać?

Czym jest masturbator?

Tym mianem określa się gadżet erotyczny przeznaczony dla mężczyzn, który jak wskazuje nazwa – zazwyczaj służy do masturbacji. Jest przedmiotem podłużnym, wyposażonym w otwór, do którego należy wprowadzić penisa. Zależnie od wybranego modelu masturbatory różnią się wieloma cechami, na przykład rozmiarami, dodatkowymi funkcjami, ceną itd.

Wbrew pozorom masturbator dla mężczyzn często jest kupowany przez pary, które szukają urozmaicenia do swojej gry wstępnej. Dodanie do wspólnej zabawy akcesoriów erotycznych, niemal zawsze działa rozgrzewająco na kochanków, dlatego szczególnie warto zainteresować się tymi urządzeniami. Panowie bez partnerek natomiast mogą sobie pozwolić na ciekawsze spędzenie samotnych wieczorów. Skorzystać na nich mogą również mężczyźni, którzy chcą popracować nad swoją kondycją seksualną!

Przykładowe typy masturbatorów

Najpopularniejszymi masturbatorami na rynku są te firmy Fleshlight. Marka oferuje wiele ciekawych propozycji. Seria Fleshlight Girls cieszy się wyjątkową popularnością, ponieważ jest sygnowana nazwiskami znanych aktorek filmów pornograficznych. Chodzi nie tylko o sygnaturę, ponieważ wejście masturbatora stanowi odlew części intymnych owych gwiazd. Dodatkowo akcesoria te wyglądają niczym latarka, dlatego są dyskretne do przechowywania. W środku posiadają specjalny „rękaw”, który do złudzenia imituje ludzką skórę, do tego jego wnętrze posiada różnorodne wypustki, prążki itd., co polepsza wrażenia podczas zabawy.

Warto także zwrócić uwagę na zestawy treningowe firmy Fleshlight. To świetna propozycja dla Panów, którzy mają problem z przedwczesnym szczytowaniem i chcą uporać się z tym kłopotem. Przykładowy zestaw składa się z masturbatora, lubrykantu i pudru. Ów puder jest ciekawym specyfikiem, ponieważ wpływa na długowieczność zabawek.

Na wyróżnienie zasługuje także firma Tenga, a szczególnie ciekawy jest każdy masturbator dla mężczyzn serii EGG przypominający jajko. Posiada niewielki rozmiar, ale materiał wykonania jest wyjątkowo rozciągliwy, dlatego zabawa będzie satysfakcjonująca nawet dla mężczyzn o sporym przyrodzeniu. Małe wymiary masturbatorów są dobrym rozwiązaniem chociażby na podróż. Należy jednak zaznaczyć, że owe „jajka” nie są produktami wielokrotnego użytku.

Świetnymi propozycjami dla samotnych mężczyzn są także odrobinę większe masturbatory, będące imitacją kobiecego ciała, a w zasadzie większego jego wycinka. Można bowiem znaleźć produkty wykonane z cyberskóry, prezentujące się niczym pośladki i kawałek lędźwi z odbytem i waginą, nierzadko są całym tułowiem wyposażonym w piersi.

Na rynku można znaleźć także znacznie bardziej skomplikowane gadżety, wyposażone w specjalne mechanizmy. Każdy masturbator elektryczny oferuje niezapomniane doznania, ponieważ wystarczy, że mężczyzna wetknie w niego swoje przyrodzenie, a urządzenie najpewniej samo doprowadzi go do szczytowania. Niektóre modele są wyposażone w mechanizm wibrujący, inne w ssący, jeszcze inne symulują seks oralny.

Nie tylko gadżet – ważna jest też obsługa

Trzeba wiedzieć, że korzystanie z masturbatora wymaga użycia środka nawilżającego. Poleca się stosowanie lubrykantów na bazie wody, ponieważ inne tego typu preparaty mogą zniszczyć wnętrze gadżetu. Do tego należy przypomnieć, że masturbator po każdym użyciu należy oczyścić, zwykle wystarczy do tego woda i mydło antybakteryjne. Np. w modelach marki Flechlight należy wyjąć rękaw, umyć go i zostawić do wysuszenia. Suchy wkład można umieścić z powrotem w obudowie.