makijaż

Dowiedz się, jak nałożyć makijaż krok po kroku

Makijaż krok po kroku to temat, z którym boryka się niemalże każda kobieta, która chce podkreślić wszystkie swoje kobiece atuty. Osoba niedoświadczona, która nie miała nigdy wcześniej do czynienia z makijażem, może nie wiedzieć jak wykonać makijaż krok po kroku i mieć trudności z jego nałożeniem. Tak naprawdę temat ten nie jest aż tak trudny i rozległy, o czym przekonała się każda kobieta, która przez to przechodziła i może potwierdzić, że makijaż krok po kroku to pewne utarte schematy i automatyczne czynności, o których z biegiem czasu nie myślimy, a wykonujemy je automatycznie.

Zaczynając tworzyć makijaż krok po kroku trzeba pamiętać o jego odpowiednim zabezpieczeniu, ale jeszcze wcześniej o zadbanie o naszą skórę, na której makijaż się w końcu znajdzie. Jeśli sukcesywnie i regularnie będziemy stosować peeling i zbierać warstwy martwego naskórka z twarzy, zapewnimy dobrą trwałość makijażu a także będzie istniało zdecydowanie mniejsze ryzyko, że pory się zatkają i utworzą na skórze brzydka wyglądające czarne kropki, potocznie nazywane wągrami. Makijaż krok po kroku to także zadbanie o odpowiednią bazę pod nakładane na twarz składniki. Warto stosować specjalne bazy utrwalające, który jednocześnie zapewniają skórze nawilżenie, a także pozwalają na swobodne oddychanie skóry, co nie doprowadzi do powstania brzydkich, świecących się plam na przykład na policzkach bądź okolicach czoła. Istotne jest także, aby stosować kosmetyki, które pozbawione są tłuszczu — to także pozwoli na lepszy przepływ powietrza i pomoże uchronić się przed niepożądanymi skutkami ubocznymi. Perfekcyjny makijaż krok po kroku rządzi się swoimi, specyficznymi prawami, które w przypadku niedostosowanie się mogą przynieść przykre i nieprzyjemne dla oka skutki, warto więc zadbać o odpowiednią kolejność nakładanego makijażu.

Najpierw nakłada się podkład —idealnie dobrany do kolorytu skóry i osobistych preferencji takich jak: przetłuszczanie się skóry, sucha skóra czy ze skłonnościami do przebarwień, etap samego wyboru warto skonsultować najpierw z obeznaną wizażystką w sklepie, w którym kupujemy podkład. Przede wszystkim skóra musi być sucha (nie oznacza to przesuszona!), podkład wklepujemy delikatnie opuszkami palców i rozprowadzamy równomiernie po całej powierzchni twarzy. Kolejny etap, który cechuje makijaż krok po kroku to nakładanie cieni do powiek — delikatnymi ruchami z użyciem stosownych narzędzi nakłada się wybrane kolory na całą powierzchnię powieki. Kolejno można zacząć malować rzęsy, aby uniknąć ich posklejania warto zacząć najpierw od końcówek, a dopiero później „szczotkowa” je od samej nasady, aby nadać pożądanej objętości. Teraz można przejść do podkreślania brwi i malowania policzków — przy tej czynności trzeba szczególnie uważać, aby nie przesadzić z różem lub bronzerem. Teraz pozostaje już tylko i wyłącznie podkreślenie ust szminką i ewentualnie konturówką oraz przypudrowanie całej twarzy, by nadąć jej matowy i świeży wygląd. I choć początkowo mogło wydawać się to trudne, to makijaż krok po kroku nie jest sprawą nieosiągalną i każda kobieta poradzi sobie z jego nałożeniem, a z czasem nabierze odpowiedniej wprawy.

Możesz również polubić…