makijaż

I… uśmiech! – czyli jak umalować się do zdjęcia

woman-67127_1280Mówi się o tym, że fotogenicznym po prostu się jest lub nie. Dlatego też, niektórzy z nas chętnie fotografują się przy każdej możliwej okazji, inni zaś jak ognia unikają obiektywu aparatu. Niezależnie jednak, do której grupy należymy, w życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym po prostu musi zrobić sobie zdjęcie – fotografie są bowiem wymagane do wyrobienia większości niezbędnych dokumentów. Zawarte w naszym artykule wskazówki z pewnością pomogą wykonać makijaż, który świetnie prezentuje się przed obiektywem i doda uroku zarówno tym, którzy kochają sesje zdjęciowe, jak i tym, którzy nieco się ich obawiają.

Przed wykonaniem zdjęcia warto pokusić się o nałożenie mocniejszego makijażu – na fotografii chcemy bowiem wyglądać atrakcyjnie, elegancko i wyraziście. Dlatego też, jeśli borykamy się z jakimikolwiek niedoskonałościami skóry (wypryski, zaczerwienienia, plamy pigmentacyjne, popękane naczynka) sięgnijmy po mocno kryjący podkład, który w połączeniu z korektorem w odpowiedniej tonacji kolorystycznej potrafi zdziałać cuda. Rozświetlmy również okolice pod oczami – w tym celu zdecydujmy się na nieco lżejszy produkt w płynie z aplikatorem w formie pędzelka. Warto zakupić kosmetyk wysokiej jakości, który nie zbierze się w zmarszczkach mimicznych, optycznie dodając nam lat. W ten sposób przygotowaną cerę – przez profesjonalnych makijażystów określaną mianem płótna – ostatecznie utrwalmy przy pomocy matującego pudru sypkiego.

Oczywiście, można by pomyśleć, że gruntowne przygotowanie skóry twarzy nie jest obowiązkowe – w salonach fotograficznych istnieje bowiem możliwość komputerowej obróbki zdjęć i tuszowania niedoskonałości przy pomocy programów graficznych. Jednak komputerowa ingerencja w wielu przypadkach pozostaje zauważalna dla oka, dlatego też warto przygotować cerę samodzielnie przy pomocy kosmetyków koloryzujących.

Istnieje pogląd, że zarówno kamera, jak i obiektyw aparatu optycznie dodają kilogramów i czynią sylwetkę nieco pełniejszą. Dlatego też, aby uniknąć efektu pucołowatych policzków, warto odrobinę więcej czasu przed lustrem poświęcić na konturowanie twarzy przy pomocy bronzera (ważne, aby kosmetyk nie posiadał pomarańczowych, nienaturalnych tonów kolorystycznych). Produkt w rozsądnych, ale widocznych ilościach nałóżmy pod kośćmi jarzmowymi, na linii żuchwy, wzdłuż połączenia czoła i włosów, a także na skroniach. Dzięki temu twarz stanie się bardziej wyrazista i optycznie szczuplejsza. Dla efektu świeżej cery w policzki warto wmasować odrobinę różu w kremie.

Niech centralnym elementem makijażu staną się oczy – powinny być wyraziste i mocno zaakcentowane. Świetnie sprawdzi się tu zatem make up typu smoky eye lub graficzna kreska wykonana eyelinerem w połączeniu z intensywnie wytuszowanymi rzęsami. Kąciki oczu warto rozświetlić perłowym cieniem, a brwi podkreślić kredką w odpowiednim odcieniu.

Mocniej zaznaczmy również usta. W tym celu warto wykorzystać matową szminkę w soczystym kolorze kobiecej czerwieni, fuksji lub przybrudzonego różu.

Możesz również polubić…