makijaż

Jak wykonać makijaż oczu

Każda kobieta chce o siebie dbać i pięknie wyglądać. Oprócz pielęgnacji skóry dużą wagę przykłada się do wykonania makijażu. To on podkreśla naszą urodę i dodaje pewności siebie – jednak z pozoru nie jest to łatwe zadanie do wykonania. Zapytane o zdanie kobiety twierdzą, że najczęściej nie wiedzą jak malować oczy.

Jeżeli chodzi o makijaż oczu, to pierwszorzędną rzeczą jest, aby nasz makijaż nie zleciał z naszych powiek po 20 minutach od jego wykonania. Dlatego ważne jest, aby mieć wiedzę na temat tego jak malować oczy. W tym celu, zanim przystąpimy do malowania, należy zastosować zabiegi, które zapewnią nam długotrwały efekt. Po pierwsze, ważną kwestią jest nawilżenie skóry – nie może ona być zbyt sucha. Po drugie, chwilę czasu należy poświęcić na nałożenie odpowiedniej bazy pod makijaż. Baza zawiera w składzie silikon, co ułatwia rozprowadzanie kosmetyku oraz zapewnia jego trwałość. Jeżeli nasza skóra jest pozbawiona blasku, to odpowiednia będzie baza rozświetlająca. Jeżeli natomiast mamy drobne niedoskonałości, to dobrze sprawdzi się baza zielona. Wybrać możemy również bazę matująca albo uniwersalną. Nałożenie bazy na powieki, jest pierwszą częścią odpowiedzi na pytanie jak malować oczy. Oprócz bazy, na powiekę musimy nałożyć puder albo podkład. Będzie to stanowić świetne tło dla kosmetyku i dodatkowo przedłuży jego trwałość. Gdy już podstawa do makijażu jest nałożona, a my dalej nie wiemy jak malować oczy, to znaczy, że jesteśmy początkującymi osobami. W tym przypadku, dla początkujących osób polecimy makijaż podstawowy, który jest bardzo lekki. Do najprostszego makijażu będziemy potrzebować jasny cień do powiek oraz tusz do rzęs. Cień możemy nałożyć pacynką albo pędzelkiem. Można nałożyć go do linii załamania powieki, albo wyjść trochę ponad nad łuk brwiowy. Wykończeniem naszego makijażu będzie aplikacja tuszu do rzęs. Odnośnie tuszu, to jego rodzaj zależy od naszych upodobań. Możemy wybrać tusz pogrubiający, podkręcający albo mocno rozdzielający. Na uwagę zasługuje również szczoteczka, od niej zależy w jaki sposób zostaną nasze rzęsy wymodelowane. Jeżeli jednak zapytamy kogoś bardziej doświadczonego o to jak malować oczy, to raczej taka osoba nie zleci nam jedynie prostego nałożenia cienia oraz tuszu do rzęs, a bardziej zaawansowaną procedurę. Aby nasz makijaż był bardziej zaawansowany, to należy wyposażyć się w kredkę do oczu. Kredka może mieć kolor bardzo różny, zależy to od naszych upodobań. Może być klasyczna czarna lub brązowa, ale też różowa, fioletowa, zielona czy pomarańczowa. Jeżeli chodzi o kredkę, to również grubość jej kreski jest kwestią względną. Są osoby, które lubią delikatne podkreślenie linii rzęs, a są też takie, które lubią uzyskiwać spektakularny efekt. Jeżeli chcemy uzyskać dodatkową wskazówkę odnośnie tego jak malować oczy, to możemy zakupić także białą kredkę. W tym przypadku nie malujemy nią swojej powieki, a wykonujemy nią kreskę na linii wodnej. Dzięki temu, nasze oko będzie bardziej otwarte i wyda się na bardziej większe.

Jak widać, kobiety, które nie wiedzą jak malować oczy, szybko mogą zaczerpnąć wiedzę na ten temat i zacząć ćwiczyć wykonywanie makijażu, aby wejść we wprawę, gdyż nie jest to bardzo skomplikowane.

Możesz również polubić…