makijaż

Jaki makijaż na rozmowę o pracę?

Rozmowy o pracę to sytuacje na które wiele osób zupełnie nie wie w jaki sposób się przygotować. Merytoryczne informacje z pewnością będą bardzo cenne, jednak 50% sukcesu to zdecydowanie pierwsze wrażenie. Nasz wygląd podczas rekrutacji jest bardzo ważny, ponieważ świadczy o nas samych. Nie można mówić o tym, że ludzi nie ocenia się po pozorach. Od zawsze tak było i to się nigdy nie zmieni. Możemy jedynie sprawić, by pozory po których oceniają nas ludzie, stały się naszym atutem. Jednym z nich na rozmowie rekrutacyjnej może być właśnie makijaż.
Jaki powinien być makijaż?
Przede wszystkim delikatny. Czerwona szminka, granatowe cienie do powiek i tona różu na policzkach zupełnie odpadają. Rozmowa rekrutacyjna to nie impreza w klubie. Makijaż powinien być stonowany, ale wyrażający naszą osobność. Jeśli lubisz kreski, nie ma żadnego problemu. Niech jednak nie będą grube na pół centymetra i nie sięgają ucha. Dobrze jest podkreślić oko, delikatnie kości policzkowe. Nikt nie każde nam być szarą myszką, jednak nie powinnyśmy także przypominać małpki w zoo.
Na co zwrócić szczególną uwagę?
Pracodawcy bardzo lubią kandydatki na dane stanowisko, które w pewien sposób wyróżniają się z tłumu. Postaraj się skupić na jednej rzeczy w makijażu, która będzie dominująca. Może to być kredka do brwi, eyeliner czy konturówka do ust w delikatnym kolorze. Pokaż, że prócz wiedzy na temat firmy i umiejętności, których poszukują, jesteś także reprezentatywna. To bardzo ważna cecha, na która pracodawcy, zwłaszcza w dużych korporacjach zwracają szczególną uwagę.
Co warto mieć przy sobie?
Przed rozmową o pracę zawsze powinnaś mieć przy sobie lusterko, puder i pomadkę, której wcześniej użyłaś, a do tego chusteczki. Puder pozwoli Ci zmatowić te fragmenty twarzy, na których zdążyło wydzielić się już sebum. Pomadka natomiast uzupełni te fragmenty na ustach w których kolor wyraźnie już się zmył. Dodatkowo chusteczką możecie poprawić nieco brwi czy tusz, który odcisnął się na powiece. Lusterko we wszystkich tych przypadkach jest oczywiście niezbędne.

Możesz również polubić…