makijaż

Jaki makijaż na ślub?

Ślub to wyjątkowy dzień, kiedy każda kobieta marzy o tym, aby wyglądać zjawiskowo i niepowtarzalnie. Koszty często nie grają roli, a przyszła panna młoda odkłada wszystkie oszczędności na suknię ślubną, fryzjera i makijaż. Bardzo popularne stały się teraz targi ślubne, podczas których można skorzystać z usług specjalistów, którzy wykonają na młodej próbny makijaż. Zazwyczaj każda kobieta wie czego oczekuje, jednak porady doświadczonego makijażysty będą z pewnością bardzo cenna uwagą z której może skorzystać.
Jaki powinien być makijaż ślubny?
Makijaż ślubny powinien być przede wszystkim elegancki i stylowy. Nie ma tutaj miejsca na wyzywające kolory ust, mocno podkreślone oczy czy brwi pomalowane czarną kredką. Ślub to okazja, podczas której każda panna młoda powinna wyglądać delikatnie, skromnie i jednocześnie z klasą.
Najlepsze rozwiązanie ślubne dla oka
Wiele przyszłych panien młodych rezygnuje z makijażu cieniami i stawia na zupełną klasykę. Na powiekę nakładają jedynie bazę, a oko zostaje podkreślone długą, kocią kreską, wykonaną eyelinerem. Do tego mocno wytuszowane rzęsy, lekko pokreślone brwi kredką pasującą do koloru włosów. Ten makijaż idealnie sprawdza się przy każdej urodzie.
Wiele panien młodych stawia także na sztuczne rzęsy. Owszem, wyglądają one pięknie, pod warunkiem, że zostały profesjonalnie wykonane. Najlepsza będzie metoda rzęs 1:1 i uzupełnianie ich rzęsami z norek. Wyglądają najbardziej naturalnie, a mimo wszystko sprawiają, ze oko wygląda naprawdę zabójczo.
Makijaż twarzy
Ponieważ panna młoda będzie osobą, która na swoim weselu musi wytrzymać najdłużej ze wszystkich, powinna także zadbać o odpowiednio długotrwały makijaż. Można przedłużyć jego trwałość na kilka sposobów. Po pierwsze, przed nałożeniem fluidy, należy wsmarować w skórę bazę matują, która sprawi, że makijaż będzie dłużej trzymał się na twarzy. Na nałożony później podkład, należy zaaplikować puder transparentny. Całość można również spryskać specjalną mgiełką, która ma za zadanie utrzymać podkład i nie pozwolić mu spłynąć z twarzy, bez względu na temperaturę ciała.
Makijaż ust
Panny młode uwielbiają eksperymentować z kolorem ust. Nie zawsze kończy się to jednak dobrze, ponieważ zarówno z kościele jak i na weselu, trzeba w końcu pocałować nie tylko pana młodego, ale również gości, którzy składają życzenia. Wówczas cała pomadka znika w mig z ust, które zostają suche i nienawilżone. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc klasyczny kolor nude, który nawet jeśli zostanie „zjedzony”, nie widać tego tak mocno. Dodatkowo świetnie sprawdzi się również błyszczyk, który nawilży usta i nada im świeżości.

Możesz również polubić…