makijaż

Kamuflaż idealny

Malując się każdego dnia, chcemy wyglądać pięknie. Niektóre z nas robią to tylko po to, by delikatnie podkreślić urodę, inne z kolei za pomocą makijażu chcą zamaskować różnego rodzaju niedoskonałości. Zaliczają się do nich na przykład oznaki zmęczenia na twarzy, pierwsze zmarszczki czy opadające powieki. Gdy mamy tego rodzaju problemy, nie musimy od razu decydować się na zabiegi upiększające. W większości przypadków wystarczy umiejętnie wykonany makijaż, który potrafi zdziałać cuda.

Ślady zmęczenia takie jak podkrążone oczy bardzo łatwo jest zamaskować. Do tego celu trzeba jednak używać korektora. Podkłady to kosmetyki dużo cięższe i przez to nie są skuteczne w kryciu sińców. Najlepiej zdecydować się na specjalny korektor pod oczy, bo wtedy mamy pewność, że stopi się z delikatną skórą tej części twarzy. Musimy pamiętać o tym, by wklepać go trochę dalej niż kończy się granica oczodołu. Istnieją różne odcienie korektorów. Gdy cienie pod oczami przybierają barwę brunatną, powinnyśmy unikać tych o zabarwieniu różowym. Podkówki to tylko jedna z niedoskonałości okolic oczu. Wiele kobiet przy pomocy makijażu pragnie skorygować opadające powieki lub oczy rozstawione szeroko czy też położone zbyt blisko siebie. Gdy powieki wydają się ciężkie, przyda się cień w ciemniejszym odcieniu. Nakładamy go na górną powiekę. Wykonujemy kreski na obu powiekach. Przed użyciem mascary możemy sięgnąć po zalotkę. W zewnętrzne kąciki oczu, które wydają się leżeć zbyt blisko siebie, trzeba nanieść odrobinę ciemniejszego cienia, a następnie go rozetrzeć. Mascarą pociągamy tylko górne rzęsy. Aby przybliżyć oczy do siebie, musimy zaznaczyć oba kąciki (zewnętrzny i wewnętrzny) ciemniejszymi cieniami, a rzęsy mocno podkreślić mascarą.

Za pomocą makijażu uda się w kilku krokach nadać ustom inny kształt. Możemy poprawić ich zarys, sprawić, że staną się wydatniejsze lub nieco unieść ich kąciki. W tym pierwszym przypadku sięgamy po podkład, którego niewielką ilość nanosimy na skórę otaczającą usta. Następnie przyda nam się konturówka. Zaznaczamy nią nowy zarys ust i malujemy je pomadką w takim samej barwie jak kredka. Chcąc optycznie powiększyć usta, powinnyśmy wybierać jasne odcienie szminek. Dodatkowo możemy użyć też błyszczyka. Warto wypróbować specjalne pomadki w kredce mające za zadanie powiększyć wargi. Opadające kąciki ust nadają twarzy smutnego wyglądu. Dlatego wiele kobiet decyduje się maskować je przy pomocy makijażu. Sprawdzi się tu rozświetlenie środkowej części ust za pomocą błyszczyka.

Z wiekiem na twarz pojawia się coraz więcej niedoskonałości, które chcemy ukryć. Należą do nich bruzdy, zmarszczki mimiczne czy zmieniający się owal twarzy. Bruzdy w okolicy nosa i warg dadzą się zamaskować przy pomocy korektora lub rozświetlacza. Następnie warto pokryć je podkładem rozświetlającym i delikatnie przypudrować. Jeśli zmarszczki nie są zbyt głębokie, poradzi sobie z ich ukryciem silikonowa baza, którą rozprowadzamy na cerze przed podkładem. Gdy ten sposób nie działa, można użyć wypełniacza zmarszczek. Wielu paniom zależy na tym, by wyszczuplić rysy twarzy. W tym celu warto okolice dolnej szczęki pokryć matowym pudrem w tonacji ciemniejszej niż podkład.

Odpowiednio dobrane kosmetyki w połączeniu ze znajomością zasad idealnego kamuflażu pomogą nam wyglądać piękniej i czuć się pewniej. To doskonały sposób, by ukryć niedoskonałości, zarówno te drobniejsze, jak i te bardziej widoczne, jak na przykład zmarszczki.

Możesz również polubić…