makijaż

Koniec z długimi godzinami spędzanymi na regulacji brwi

Podkreślenie pewnych elementów swojej twarzy może zmienić bardzo wiele, począwszy od kształtu twarzy, a skończywszy na wyeksponowaniu największych atrybutów kobiecości. Istotnym elementem są oczy a także ich oprawa, czyli brwi. Makijaż permanentny brwi to świetna opcja na to, aby zaoszczędzić swój czas i skończyć z koniecznością przesiadywania długich godzin każdego tygodnia u kosmetyczki, oddając się frustrującym zabiegom.

Idealny kształt brwi to naprawdę rzadkość i na ogół nie spotyka się go naturalnie występującego u kobiet. Częsta depilacja brwi bywa kłopotliwa i uciążliwa, zwłaszcza w przypadku, kiedy poddajemy się takiemu zabiegowi same, w zaciszu własnego domu, nietrudno o błąd, który będzie kosztował dwa tygodnie cierpień i borykania się z wyglądem, który nas irytuje i zmniejsza samoocenę. W takim przypadku makijaż permanentny brwi staje się świetnym i uniwersalnym rozwiązaniem, który pozwoli Ci na uzyskanie efektu idealnie wyregulowanych brwi na długi czas.

Makijaż permanentny brwi sprawdzi się w każdym przypadku, jednak jest polecany zwłaszcza kobietom, którym zależy na długotrwałym i idealnym efekcie; polecany jest również tym, które zauważyły przerwy w linii swoich brwi, które są naturalnym następstwem stosowania częstej depilacji, która de facto osłabia nie tylko włoski ale także jego cebulki. Makijaż permanentny brwi to nie tylko perfekcyjny wygląd i długotrwały efekt, ale także wygoda, bowiem kiedy włoski zaczynają stopniowo odrastać, nie ma problemu z ich dalszą depilacją, gdyż dokładnie widać linię brwi, którą trzeba zachować; makijaż permanentny brwi można wykonać w dwojaki sposób, a wybór odpowiedniej metody zależy od rodzaju brwi, na jakich ma być zastosowana. Makijaż permanentny brwi może być wykonany za pomocą metody cieniowania lub tak zwaną metodą piórkową.

Pierwsza z metod zapewnia całościowe pokrycie kolorem skóry, która znajduje się pod linią brwi mającą zostać utrwaloną na stałe; makijaż permanentny brwi wykonany taką metodą dedykowany jest dla pań, które maja bardzo jasne lub rzadkie brwi. Drugą opcją jest metoda piórkowa i mówiąc możliwie najprostszym językiem, opiera się na dorysowaniu pojedynczych włosków pomiędzy te już istniejące, makijaż permanentny brwi wykonany tym sposobem jest polecany zwłaszcza tym paniom, które posiadają gęste brwi jednak o nieregularnym kształcie (ten sposób nazywany jest również „metodą włoskową”).

Przed podjęciem decyzji, aby zastosować makijaż permanentny brwi, należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, które wykluczają możliwość podjęcia się takiego zabiegu. Zabieg należy przesunąć w czasie jeśli: jesteś w ciąży, cierpisz na łuszczycę, w niedalekim czasie przystąpiłaś do zabiegu z Botoxu lub kwasu hialuronowego albo przyjmujesz różnego rodzaju leki sterydowe. Oczywiście trzeba również wybrać dobry salon, w którym zdecydujemy się poddać zabiegowi. Trzeba bowiem wiedzieć, że nie każda kosmetyczna ma na tyle umiejętności, aby wykonać dobrze makijaż permanentny brwi. A przecież naszym celem jest uzyskanie naprawdę ładnego wyglądu.

Możesz również polubić…