makijaż

Kosmetyczka na wakacjach

815Co zabrać ze sobą na krótki lub dłuższy wyjazd na wakacje? Jakiego typu kosmetyki ze sobą wziąć, aby nie zabrały nam za dużo miejsca, a żeby okazały się użyteczne. Przede wszystkim należy zapamiętać regułę, że nadmiar szkodzi. Weźmy ze sobą tylko te produkty, których naprawdę potrzebujemy, i które z całą pewnością się przydadzą, a które nie zajmą nam zbyt wiele miejsca w walizce.

Przede wszystkim zacznijmy od makijażu. Weźmy ze sobą tylko jeden podkład i puder, to samo z tuszem do rzęs. Więcej tego typu kosmetyków na pewno nam się nie przyda. Kolejna rzecz to cienie do powiek, tutaj możemy zabrać ze sobą tylko jedną niewielką paletkę cieni, która zawiera w sobie odcienie pasujące zarówno do makijażu dziennego jak i wieczorowego. Z pewnością ten wybór pozwoli nam przygotować się na codziennie spacery na plaży lub w górach, a także na wieczorne większe wyjścia. Jeśli chodzi o usta, tutaj możemy postawić na ulubioną pomadkę lub błyszczyk w odcieniu nude, która będzie idealnym rozwiązaniem na dzienny makijaż, ale nie tylko. Przy mocniejszym makijażu oczu wieczorem również sprawdzi się świetnie. W zasadzie są to wszystkie kosmetyki, które mogą nam się przydać przy wykonaniu codziennego makijażu.

Do wykończenia naszego makijażu potrzebne nam będą też akcesoria typu: pędzel do podkładu (lub gąbeczka), pędzel do cieni. Są to rzeczy, które należy ze sobą zabrać. Pamiętajmy, że nakładając podkład na twarz palcami nie postępujemy higienicznie. Na naszych dłoniach znajduje się mnóstwo bakterii, które w ten sposób przenosimy na twarz, dlatego tak ważne jest regularne mycie pędzli. Jeżeli chodzi o pędzle do cieni, to w zupełności wystarczy nam jeden, ewentualnie dwa. Wystarczy, że będzie odpowiedni zarówno do nakładania, jak i rozcierania cieni.

Teraz kolej na produkty do pielęgnacji. Pakując się na wakacje musimy pamiętać o produkcie do demakijażu, ponieważ sama woda nie wystarczy, aby dokładnie oczyścić twarz. Dodatkowo weźmy ze sobą chusteczki nawilżane, które będą przydatne w wielu sytuacjach. Za ich pomocą możemy zmyć resztki makijażu, usunąć lekkie zabrudzenia z dłoni lub z innych miejsc, np. z mebli, czy z torebki. Zwróćmy uwagę też na kremy do twarzy, najlepiej z wysokim słońcem, aby promienie słoneczne nie podrażniły naszej skóry. Jeżeli mamy w planach opalanie się, to koniecznie należy zabrać ze sobą kosmetyki, które są do tego celu przeznaczone, które mają wysokie filtry, nie poparzymy sobie w ten sposób skóry. Pamiętajmy też o kosmetykach po opalaniu, chłodzących lub łagodzących.

Oprócz tego typu produktów warto zabrać ze sobą ulubioną buteleczkę perfum, antyperspirant, podstawową apteczkę, coś przeciw owadom i żel antybakteryjny. Ten ostatni produkt, będzie potrzebny, aby oczyścić dłonie np. po wizycie w toalecie, w której nie mamy możliwości ich umyć, warto mieć go zawsze przy sobie, nie tylko na wakacjach.

Te wszystkie produkty powinny nam wystarczyć, by poczuć się komfortowo na wakacjach i czuć, że mamy ze sobą wszystko co jest nam niezbędne. Możemy ze sobą zabrać również inne rzeczy, których na pewno będziemy potrzebować, warto jednak znać umiar i nie przesadzać z ilością kosmetyków.

Możesz również polubić…