makijaż

Makijaż dla nastolatki

portrait-1215329_1280Dziewczynki od najmłodszych lat podglądają swoje mamy. Podbieranie szminki i malowanie się pod nieobecność rodziców, to świetna zabawa w dorosłość. Nastolatki sięgają po kosmetyki, malując się na dyskotekę lub spotkania ze znajomymi. Jaki makijaż jest odpowiedni?

Młode dziewczyny nie potrzebują wielu zabiegów, by wyglądać atrakcyjnie. Cera nastolatki, na ogół zdrowa i świeża, jest piękna sama w sobie. W razie zmian, wywołanych trądzikiem, należy odwiedzić dermatologa! Maskowanie zmian skórnych kosmetykami, jedynie pogorszy sytuację.

Dla nastolatek najlepszy jest makijaż naturalny. Jeśli jesteś w wieku 13-15 lat, nie używaj podkładów i pudrów, które będą wyglądać nienaturalnie i śmiesznie. Poza tym często dziewczęta wybierają zbyt ciemne podkłady, oszpecając się i tworząc na twarzy rodzaj maski. Zamiast pudrów, używaj dobrych nawilżających kremów. To podstawowy kosmetyk, który od najmłodszych lat będzie dbał o skórę.

Na policzki można nałożyć delikatny róż. Niebezpieczeństwo tkwi w jego złym rozprowadzeniu. Plamy na twarzy nie są atrakcyjne. Kosmetyk należy dokładnie rozprowadzić w kierunku skroni, przy pomocy dużego pędzla.

Na ustach korzystnie wygląda błyszczyk. Ma on właściwości pielęgnacyjne i nawilżające. Bezbarwny błyszczyk można nałożyć na pomadkę. Ładnie błyszczące usta, stanowią atrakcyjną ozdobę twarzy.

Mocno pomalowane oczy nie wszystkim dziewczętom przydadzą urody. Podkreślenie oczu wymaga wprawy. Delikatna kreska i wytuszowanie rzęs są wystarczającymi czynnościami. Jednak jeśli podoba cię cień, zdobiący powieki, najkorzystniejszy dla nastolatek będzie taki, który podkreśli kolor tęczówki.

Przed udaniem się na spoczynek, należy dokładnie umyć twarz, aby usunąć makijaż. Jeśli woda nie jest najlepszym środkiem myjącym dla cery, można użyć odpowiednich kosmetyków. Ważne jest, by nie zapominać oczyścić skórę, aby zapewnić jej odpowiednie dotlenienie. Dzięki temu rano cera będzie świeża i wypoczęta.

Możesz również polubić…