makijaż

Makijaż nie liczy lat

cosmetics-1367781_1280Kobieta, niezależnie od wieku, może i powinna zadbać o własną atrakcyjność. Dobry makijaż poprawia samopoczucie, dodaje pewności siebie i pozwala czuć się atrakcyjną, niezależnie od wieku.

Szminka to kosmetyk, który pozwala wyeksponować usta. Zmysłowe, o wyraźnym rysunku, przyciągają uwagę mężczyzn. Czerwona szminka modna jest od dziesięcioleci. Pasuje zarówno do eleganckich wieczorowych kreacji, jak i codziennych ubrań. Odcień czerwieni trzeba jednak dobrać tak, by komponował się z karnacją i kolorem włosów. Blondynki korzystniej będą się prezentowały, używając odcieni malinowych, truskawkowych oraz rubinowych, podkreślających ich jasną cerę. Jeśli jesteśmy ognistymi rudymi kocicami, wybierzmy kolory zbliżone do brązu i pomarańczy – szminka bordowa, burgundowa oraz w kolorze rdzy, będzie najodpowiedniejszą ozdobą. Brunetki mogą śmiało podkreślić usta mocnymi kolorami czerwieni i amarantu.

Popularne stwierdzenie, że oczy są zwierciadłem duszy, nie jest przesadzone. To w nich odbija się osobowość i inteligencja. Warto podkreślić wyraz oczu, stosując sprawdzone sposoby.

– Cień do powiek to kosmetyk, przy pomocy którego możemy w łatwy sposób wykonać smoky eses. Przydymione kolory cieni podkreślą kształt oczu i nieco je powiększą. Dokładne wytuszowanie rzęs, nada spojrzeniu głębi.

– Kreski, wywinięte nieco do góry, sprawią, że oczy staną się bardziej widoczne, a spojrzenie odrobinę tajemnicze. Linia, narysowana czarnym lub kolorowym eyelinerem powinna znajdować się jak najbliżej rzęs. W razie braku wprawy, można rysować ją, odrywając rękę od malowanej kreski i przystępując do rysowania kolejnego fragmentu. Wzorami dla pięknego makijażu mogą zostać gwiazdy filmowe lat sześćdziesiątych między innymi Sophia Loren czy Audrey Hepburn.

– Podkreślenie powiek odpowiednim cieniem pozwoli na wyeksponowanie koloru oczu. Pamiętajmy jednak, by intensywność kosmetyku, nie przygasiła barwy tęczówek. Kolorem brązowym i ciemnofioletowym wydobędziemy piękno oczy niebieskich i szarych. Jeśli na brązowy cień nałożymy ciemnozielony, w postaci kresek przy rzęsach, również ukażemy piękno tęczówek. Oczy zielone lubią brązy i kolory granatowe. Do oczu brązowych pasują wszystkie kolory. Posiadaczki tęczówek o tej barwie powinny jednak uważać, by nie zastosować makijażu zbyt intensywnego.

Róż jest kosmetykiem, który umiejętnie nałożony, odejmie lat i podkreśli kontur twarzy. Nakładamy go delikatnie na kości policzkowe w kierunku skroni. Intensywne plamy różu nie spełnią swojego zadania. Nie chodzi przecież o nałożenie barw wojennych! Róż sprawi, że skóra będzie wyglądała młodo i świeżo.

Dobry makijaż wymaga również zaznaczenia brwi. Są one ramą, która ujmuje twarz, podkreślając jej urodę. Regulacja poprawia ich rysunek. Jeśli jednak jesteśmy czarnobrewe, pamiętajmy, że makijaż oczu powinien być delikatniejszy, by nie wywołać efektu zbyt drapieżnego.

Tajemnica doskonałego wyglądu kobiety kryje się w ilości czasu, jaki przeznacza na sen i wypoczynek. Zmęczonej skóry i zgaszonego spojrzenia nie naprawią na dłuższą metę żadne kosmetyki.

Możesz również polubić…