makijaż

makijaże

W nadchodzącym sezonie dominować będą żywe i jasne kolory. Zielone lub te w szmaragdowym kolorze linie na górnej i dolnej powiece znakomicie skomponują się z opaloną skórą. Do wykonania kresek makijażystki polecają eyeliner, albo wodoodporną kredki do oczu lub cień do powiek w kremie, choć ten może się rozmazać. Kolejnym „kolorowym” hitem jest biały kolor na powiece, taki look prezentuje się niezwykle świeżo i pasuje do muśniętej słońcem skóry. Takie makijaże pasują do casualowej stylizacji.

Warto pamiętać, że kreska wzdłuż linii rzęs jest minimalistycznym zabiegiem, ale w tym sezonie wystarczy, kolor na całej powiecie nie wygląda zbyt dobrze, nawet nieco kiczowato. Makijaże letnie nie powinny być przerysowane, granica między zabawą kolorem a tandetą jest cienka i jeżeli wybierzemy mocniejszy makijaż powinniśmy zwrócić uwagę na całość stylizacji, a także na typ urody oraz styl w jakim utrzymany jest look. Letnim kolorem jest również słoneczny żółty, na powiece wygląda supernowocześnie. Tylko nie można zapominać, że cera musi wyglądać naturalnie i matowo, ponieważ świecąca sebum skóra daje efekt przemęczonej twarzy. W nadchodzącym sezonie różowa, graficzna kreska to nowość. Warto wspomnieć, że w wieczorowym wydaniu kolorowa linia zmienia miejsce i ląduje na dolnej powiece. Tego typu makijaże to ryzyko. Kreski na dolnej powiece należy bardzo starannie wykonać. Nie można zapominać o tak zwanym kamuflażu, oczy nie mogą wyglądać na podkrążone i przemęczone. W nadchodzącym sezonie letnim biała, ultranowoczesna kreska na powiekach będzie bardzo modna. Namalowana na linii dolnej powieki optycznie powiększy oko. Makijaże wykonane przy użyciu szafiru będą topem obecnego sezonu letniego. Ten kolor doskonale wygląda zarówno na paznokciach a także na powiekach.

Dobrze dobrane makijaże mogą zastąpić nawet biżuterię. Ale czy trendy są najważniejsze? Nie zawsze warto podążać za trendami, trzeba pamiętać że „modne” wcale nie musi oznaczać korzystne dla typu urody i twarzowe. Może warto zastanowić się zanim zainwestujemy w drogie kosmetyki w neonowych kolorach, ponieważ czasem okazuje się że to pieniądze wyrzucone w błoto. W dobrych drogeriach doradzą nam stylistki.

Trzeba koniecznie wspomnieć, że w ostatnich kilku sezonach na top wracają wyraziste kolory pomadek, odcienie soczystej czerwieni, a nawet pomarańczowe odcienie. Z łask nie wychodzą matujące pudry i bronzery z drobinkami święcącymi. Za pomocą takich kosmetyków można modelować rysy twarzy. Makijaże podkreślone „słońcem” sprawdzą się zarówno w plażowej wersji jak i tej wieczorowej Oprócz delikatnie rozświetlających pudrów modne stały się też matowe pomadki z drobinkami świecącymi drobinkami. Makijaże podkreślone karminową szminką, koralowe kreski na powiece, czy paznokcie w kolorze fuksji świetnie sprawdzą się przy letnich stylizacjach. Opalona i podkreślona bronzerem skóra lubi odważne kolory. Dopełnieniem każdej letniej stylizacji będą kolorowe cienie do powiek, pogrubiające tusze do rzęs czy tak zwane smoky eye. Do podkreślenia letniej świeżości świetnie sprawdzą się bronzery w ciepłych, złotych tonacjach.

Możesz również polubić…