makijaż

Olśniewający wygląd to nie problem!

Kiedy przychodzi nam wyjść z domu i udać się na jakąś poważniejszą imprezę, każdą kobietę dopadają standardowe dylematy — w co się ubrać, jakie buty do wybranej przez siebie kreacji założyć i jak dobrać makijaż wieczorowy do całości tak, aby tworzył spójną całość, która tylko podkreśli kobiece wdzięki, a jednocześnie nie będzie zbyt krzykliwy i nieprofesjonalny.

Jeśli kobiecie zależy na tym, aby makijaż wieczorowy był całkowicie perfekcyjny, a sama nie ma w tym temacie zbyt wiele doświadczenia, warto zadbać o możliwość wizyty w profesjonalnym salonie wizażu, który dobierze odpowiednią kolorystykę i rodzaj samego makijażu do kształtu twarzy. Makijaż wieczorowy ma być ozdobą, która podkreśla auty i zakrywa wszelkiego rodzaju niedoskonałości, trzeba więc zadbać o to, aby był nałożony możliwie perfekcyjnie i odpowiednio dobrany nie tylko do kreacji, ale także wielkości oczu, kształtu ust i kości policzkowych. Warto także zadbać o to, aby makijaż wieczorowy utrzymał się na twarzy przez cały czas trwania imprezy i nie wymagał nanoszenie ogromnych poprawek, bo wiadomo, że czas ten lepiej wykorzystać na park parkiecie i w doborowym towarzystwie, niż przed lustrem w toalecie.

Oczywiście niemożliwe jest uniknięcie sytuacji, w której będzie trzeba poprawić jakieś kreski, jednak można zminimalizować potencjalne szkody spowodowane intensywną zabawą i sprawić, że makijaż wieczorowy będzie w stanie niemalże nienaruszonym przez cały wieczór. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest stosowanie takich kosmetyków, które pozwolą swobodnie oddychać skórze, czyli wszystko, co nie zawiera zbędnych ilości tłuszczu, przysłuży się do tego, że skóra nie będzie nadmiernie się świeciła. Warto zadbać o to, aby skóra była możliwie gładka, więc przed nałożeniem makijażu (oczywiście w stosownym odstępie) dobrze jest zrobić sobie peeling. Pomoże także zastosowanie kosmetyków wodoodpornych, zwłaszcza tuszu do rzęs czy podkładu, zapewni nam to komfort i poczucie bezpieczeństwa, że makijaż wieczorowy spłynie po twarzy razem z potem. W razie gdyby cera świeciła się dosyć mocno, można zaopatrzyć się w każdej dobrej drogerii w bibułki matujące. To świetny sposób, który zapewni szybkie i bezinwazyjne ściągniecie niepożądanej warstwy z twarzy; świetnie się także sprawdzają przy utrwalaniu makijażu, kiedy zaraz po nałożeniu go przyciśniemy bibułki do buzi, sprawimy że to co zostało nałożone przylgnie do skóry i będzie bardziej wyraziste. Świetnym sposobem, który pozwoli utrwalić makijaż wieczorowy jest wejście do zaparowanej łazienki na kilka chwil po tym, jak zostanie on nałożony na twarz, efekt będzie podobny do tego z użyciem bibułek.

Makijaż wieczorowy, jego wygląd, zastosowane kolory i podkreślenie odpowiednich partii twarzy to sprawa bardzo indywidualna i uzależniona od wielu czynników, mimo wszystko warto pamiętać, aby nazbyt nie przesadzać. Oczywiście makijaż wieczorowy jest, a w zasadzie powinien być, bardziej wyrazisty i odważniejszy niż codzienny, jednak nie można z nim przesadzić, bo efekt końcowy może być komiczny.

Możesz również polubić…