makijaż

Paznokcie hybrydowe – manicure krok po kroku

Popularność zabiegów manicure z wykorzystaniem hybrydy stale rośnie. Wpływ na to ma znacznie bardziej trwały charakter manicure hybrydowego niż tradycyjnego, nieutwardzanego zabiegu. Manicure hybrydowy dzięki estetycznemu i trwałemu wykonaniu powinien dobrze się prezentować minimum pięć tygodni i w tym czasie nie powinny przydarzyć się żadne przykre niespodzianki, na przykład w postaci odpryskującego lakieru. Poniżej dowiesz się jak dobrze, krok po kroku, wykonać zabieg nałożenia hybrydy. 

 

Krok nr 1 – Przygotuj wszystkie akcesoria i produkty

Po pierwsze, przed przystąpieniem do zabiegu, sprawdź czy posiadasz następujące akcesoria: pilnik, kostkę lub inaczej blok polerski, waciki, lampę UV lub LED. Jeśli posiadasz wszystkie te akcesoria, musisz mieć jeszcze niezbędne produkty, takie jak: odtłuszczacz, primer, baza hybrydowa, lakiery hybrydowe, lakier nawierzchniowy i oliwka do skórek. Jeśli posiadasz wszystkie przedmioty możesz śmiało przejść do kroku drugiego. 

 

Krok nr 2 – Przygotowanie płytki paznokcia 

W tym kroku należy spiłować paznokieć według preferencji własnych, jeśli wykonujemy hybrydę sobie lub według preferencji klienta. Paznokieć może przybierać różne długości i różne kształty od owalnych przez kwadratowe, o kształcie migdałka po paznokcie kwadratowe z zaokrąglonymi rogami (Squoval). Pilnik, którym należy nadać kształt powinien być o gradacji 180. W tym kroku należy również odsunąć lub wyciąć skórki oraz zmatowić płytkę paznokcia, za pomocą bloku polerskiego. Następnie należy odtłuścić paznokieć i oczyścić go z powstałego pyłu. 

 

Krok nr 3 – Część właściwa – baza, lakier, top

Po przygotowaniu paznokcia przychodzi czas na część właściwą. Na paznokieć należy nałożyć cienką warstwę bazy hybrydowej, którą trzeba utwardzić w lampie. Następnie należy nałożyć cienką, pierwszą warstwę wybranego przez siebie odcienia lakieru hybrydowego. Szeroką gamę kolorystyczną lakierów można znaleźć na stronie:
https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/LAKIERY-HYBRYDOWE/68

Po utwardzeniu pierwszej warstwy lakieru nakładamy drugą, która pozwoli wydobyć głębię koloru oraz domalować jeszcze niedopracowane i trudniej dostępne części paznokcia. Jeśli paznokieć wymaga jeszcze jakichś poprawek można cieniutkim pędzelkiem dopracować wszystkie szczegóły. Po utwardzeniu kolejnej warstwy lakieru nadchodzi czas na top, który również należy utwardzić w lampie. Top utrwali kolor i nada paznokciom połysku. Top należy przemyć cleaner’em lub nie, w zależności od typu produktu. Czas utwardzania poszczególnych produktów uzależniony jest od marki i producenta. Paznokcie na koniec należy potraktować oliwką, co dopełni stylizację i dodatkowo wygładzi skórki. 

 

*Ewentualny, dodatkowy krok 

Zdobienie paznokci wymaga czasem użycia primera. Preparat ten dedykowany jest w przypadku osób, u których hybryda odpada mimo dobrze wykonanego zabiegu oraz dla osób, które mają naturalnie tłustą płytkę paznokcia. Primer zwiększa bowiem przyczepność hybrydy. Jest to rzecz, którą wykonuje się pomiędzy krokiem drugim a trzecim. Na oczyszczoną i odtłuszczoną płytkę paznokcia należy nałożyć primer. Pod żadnym pozorem nie powinno się go utwardzać w lampie, wchłania się on samodzielnie do kilku sekund.  

Możesz również polubić…