makijaż

Piękna 60+

eye-335916_1280Starsze kobiety równie chętnie sięgają po kosmetyki, jak ich młodsze koleżanki. Często makijaż służy im do maskowania zmarszczek i niekorzystnych zmian skóry, jakie wiążą się z upływającym czasem. Zbyt mocny makijaż nie zmyli nikogo, a jedynie zwróci uwagę na wszelkie mankamenty i może wyglądać po prostu śmiesznie.

Makijaż dojrzałych pań powinien być subtelny. Najważniejszym zabiegiem jest dbałość o kondycję skóry. Używanie dobrych kremów, odpowiednich dla starszej skóry, zapewnia przez długi czas odpowiednie nawilżenie i napięcie.

Najlepiej używać podkładów płynnych, łagodnie roztartych na skórze. Najkorzystniejsze będą w kolorach ciepłych, łagodnie zlewających się z naturalnym kolorem skóry. Należy unikać podkładów o zimnych odcieniach.

Użycie rozświetlaczy pod oczami, na brodzie, na powiekach i nad górną wargą, pozwoli na uzyskanie efektu odmłodzenia twarzy. Kosmetyki rozciera się w kierunku skroni. Z pudru lepiej zrezygnować, jest dość ciężki i niepotrzebnie będzie gromadził się w każdej zmarszczce.

Makijaż oczu i ust

Jeśli powieki są pomarszczone i cień może nierównomiernie gromadzić się na powiekach, lepiej zrezygnować z ich malowania. W wypadku, gdy można nałożyć cienie, lepiej wybrać kolory pastelowe, nakładane obok ciemniejszych, zimnych, podkreślających kolor tęczówki. Najkorzystniejszymi barwami są granaty, spokojne zielenie, śliwkowe i antracytowe. Na kolory ciemniejsze nakładamy jasne, bliżej wewnętrznej części powieki. Wytuszowanie rzęs sprawi, że spojrzenie zyska głębię, a oczy będą ładnie oprawione.

Uzupełnieniem makijażu górnej części twarzy jest zadbanie o wygląd brwi. Niezwykle niekorzystnie wyglądają namalowane cienkie kreski, w miejsce brwi. Najlepiej wyglądają własne, pociągnięte szarą lub brązową kredką. Czarne brwi postarzają i należy ich unikać.

Makijaż ust utrudniają pojawiające się bruzdy. Skóra nie jest już napięta, a wargi tracą gładkość. Dla wykonania dobrego makijażu, wykonujemy obrysowanie konturu, przy pomocy kredki. Kolor powinien pasować do używanej pomadki. Nie używa się kredki ciemnej i bardzo jasnej. Najodpowiedniejszymi kolorami będą odcienie brzoskwiniowe i zgaszone róże, które nadadzą skórze świeżości. Usta maluje się, gdy są zamknięte i nie naciągnięte. Pomalowane wargi należy odcisnąć na papierowej serwetce, co pozwoli zlikwidować nadmiar szminki. Potem raz jeszcze obrysowujemy kontur.

Każdy wiek niesie za sobą wiele problemów z wyglądem skóry. Kobiety dojrzałe, które uświadomią sobie, że piękno jest niezależne od wieku, będą umiały podkreślić atuty swojej urody, nie narażając się na śmieszność.

Główne czynności, istotne dla każdego wieku, polegają na pielęgnowaniu skóry. Odpowiednia ilość snu, jest podstawą dobrej kondycji skóry. Nie należy zapominać o stosowaniu odpowiednich kremów i masek odmładzających.

Dojrzała kobieta w szczególny sposób dba o swój wizerunek. Dobra fryzura, właściwie dobrany strój i delikatny makijaż, to podstawy atrakcyjnego wyglądu i dobrego samopoczucia każdej seniorki.


Możesz również polubić…