makijaż

Podkreśl swoje oczy!

Oczy to ważny atrybut każdej kobiety, do którego wszystkie panie przywiązują dużą wagę a panowie niemalże jednomyślnie uważają, że to to właśnie oczy przykuwają najczęściej uwagę. Warto więc zadbać o makijaż oczu, aby podkreślić wszystkie atuty i zakryć każdą niedoskonałość. Makijaż oczu, kiedy jest dobrze wykonany, może zdziałać prawdziwe cuda i w dużym stopniu zmienić wygląd całej twarzy, co może wpłynąć pozytywnie na nasz odbiór u innych osób, lub negatywnie, kiedy jest źle wykonany.

Wydaje się, że makijaż oczu to prosta sprawa i nie warto się nad nim nawet zastanawiać, wystarczy trochę cienia do powiek, pomalowanie rzęs i ewentualne dodanie kresek na górnych powiekach. Jeśli kobiecie zależy na delikatnym i szybkim makijażu, powinien wystarczyć sam tusz do rzęs i sprawne ręce, które pozwolą go efektywnie nałożyć. Tak zrobiony szybki i prosty makijaż oczu sprawdzi się u każdej kobiety i nie istnieje tutaj ryzyko, że zmniejszy wizualnie oprawę oka czy pozytywnie zmieni ich rozstawienie. Te elementy, z pozoru błahe, są tak naprawdę bardzo istotne, aby makijaż oczu spełnił swoje zadanie, czyli pomógł ukryć pewne mankamenty i uwydatnić każdą cechę pozytywną.

Kiedy przyjdzie nam mierzyć się z doborem makijażu do kształtu twarzy i kształtu oka, trzeba się zastanowić nad tym, co faktycznie chce się osiągnąć. Dobrze zrobiony makijaż oczu może optycznie powiększyć oprawę oka, zmniejszyć lub zwiększyć ich odległość od siebie czy podkreślić górną powiekę. Zatem makijaż oczu powinien być przede wszystkim dopasowany do indywidualnych potrzeb każdej kobiety. Podstawowym pytaniem, na które należy sobie odpowiedź jest: czy chcę optycznie zwiększyć, czy zmniejszyć oczy? Przyjmuje się, że zastosowanie kredki na dolnej powiece i górnej optycznie zwiększa oko — nic bardziej mylnego, bowiem stosując taki makijaż oczu tak naprawdę zmniejszamy oprawę oka i w efekcie wydaje się być ono mniejsze. Jeśli zależy nam na optycznym zmniejszeniu rozstawienia oczu, należy nałożyć ciemny cieć od wewnątrz i rozjaśniać go do zewnątrz; analogicznie wygląda odwrotna sytuacja — dla pań o wąskim rozstawie proponuje się pomalowanie oczu jaśniejszym cieniem wewnątrz i ciemniejszym do zewnątrz.

Te proste triki sprawią, że twój makijaż oczu będzie perfekcyjnie dobrany do kształtu twarzy i samego oka. Jeśli chodzi o ogólne zasady stosowane przy makijażu oczu, to istnieje pewna hierarchia czynności, które należy wykonywać w określonej kolejności, aby zapewnić długotrwały efekt i zadbać przy okazji o swoją skórę. Pierwszym element, a zarazem podstawą, jest nałożenie bazy, która ułatwi nakładanie cieni, przed przejściem do nałożenia kolorowych cieni, warto najpierw nałożyć neutralny beżowy cień, w ten sposób łatwo wyrównać koloryt. Teraz pozostaje tylko i wyłącznie nałożenie właściwych kolorów na powieki i voila — perfekcyjny makijaż gotowy! Z całą pewnością jest to rozwiązanie, na które warto się zdecydować. Makijaż oczu to przecież podstawa każdego makijażu – bez niego żaden makijaż nie będzie pełny.

Możesz również polubić…