makijaż

Przepis na makijaż

girl-863120_1280Umiejętnie wykonany makijaż wydobywa najkorzystniejsze cechy urody, odwracając uwagę od jej braków. Zanim przystąpicie do makijażu, zadbajcie o dobre dwustronne lustro kosmetyczne, na tyle duże, by widoczna była cała twarz i umożliwiające przynajmniej trzykrotne powiększenie. Takie lustra często mają wmontowane oświetlenie ledowe, by widoczny był każdy fragment skóry. Jednak makijaż wykonany w łazience czy przy toaletce, może wypaść mniej ciekawie w innym oświetleniu. Receptą na piękną twarz jest makijaż wykonany w podobnym oświetleniu, w jakim będziemy przebywać.

Nałożenie podkładu i różu

Unikajmy ciemnych podkładów. Zamiast atrakcyjnej skóry, uzyskamy efekt przeciwny. Twarz wyda się starsza i zmęczona. Podkład dobieramy do własnej karnacji i nakładamy go tak, by zatrzeć granicą między konturem twarzy a szyją. Nic nie wygląda bardziej żałośnie, niż nałożona na twarz maska, odcinająca się od jaśniejszej szyi. Na policzkach delikatnie go rozcieramy w kierunku do uszu, skrzydełka nosa i brodę dokładnie rozcieramy do dołu, by nie zostawić zbyt grubej warstwy.

Szczególnej uwagi wymaga skóra sucha. Cechuje ją skłonność do podrażnień. Często mamy wrażenie, że jest mało sprężysta. Cera sucha szybciej ulega starzeniu się, a nadmiar środków upiększających, powoduje, że jest obciążona, co skutkuje niepotrzebnym naciągnięciom.

Stosowanie odpowiednich kremów odżywczych jest głównym zabiegiem pielęgnacyjnym. Pod podkłady warto zastosować odpowiednią bazę, zaopatrzoną w silikon.

Róż jest cudownym kosmetykiem. Dzięki niemu skóra odzyskuje świeżość i młodość. Umiejętne nałożenie delikatnego różu z pewnością poprawi samopoczucie każdej kobiecie. Jednak i w tym wypadku przesada nie jest wskazana. Róż nakładamy na kości policzkowe, w kierunku skroni. Używamy do tego dużego pędzla.

W sprzedaży dostępne są różne postaci różu. Najpopularniejsze są róże suche, umożliwiające natychmiastową korektę makijażu. Ten rodzaj kosmetyku mogą bezpiecznie stosować kobiety, posiadające suchą cerę. Inną odmianą są róże w postaci kremu, kompaktu lub żelu. Niezwykle lubiany za swój uniwersalny charakter jest róż w kulkach.

Najbardziej trwałym, chociaż wymagającym czasu i wprawy przy nakładaniu, jest róż w kremie. Ten rodzaj kosmetyku nie zaszkodzi skórze suchej, ale niezbyt atrakcyjnie prezentuje się na skórze tłustej. Dla niej odpowiedniejszym okaże się róż w kamieniu.

Róże dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Dobór właściwego odcienia zależny jest od naturalnego koloru skóry. Powinien nie odbiegać od naturalnie zaróżowionej. Przy wyborze odpowiedniego odcienia, trzeba również wziąć pod uwagę kolor pomadki, jakiej będziemy używać. Oba kosmetyki wyglądają najlepiej, gdy ze sobą współgrają.

Róże błyszczące sprawdzają się podczas wieczornych imprez. Na co dzień bezpieczniej wybrać odmianę matową. Błyszczące róże niekorzystnie prezentują się na skórze pomarszczonej i tłustej.

Malujemy oczy i usta

Zastanówmy się, czy zamierzamy podkreślić oczy, czy usta. Nałożenie intensywnego makijażu na usta i powieki sprawi, że twarz będzie wyglądała niekorzystnie, drapieżnie i mało elegancko. Intensywne uszminkowanie ust i nałożenie mocnych cieni nie razi jedynie podczas karnawałowych zabaw.

Makijaż oczu wymaga odrobiny zachodu. Nie każdy kolor będzie odpowiedni. Musi podkreślać barwę tęczówek, ale nie dominować. Z tego powodu nie wybierajmy takiego samego koloru cienia, jak kolor naszych oczu.

Obrysowanie konturu oka od środka spowoduje, że wyda się ono mniejsze. Jest to odpowiedni zabieg dla kobiet, które posiadają duże oczy. Obrysowanie powieki tuż nad rzęsami, powiększy optycznie oczy i zwróci na nie uwagę. Staranne wytuszowanie rzęs, doda spojrzeniu głębi.

Przy dobieraniu konturówek na usta, wybierzmy takie, które będą kolorystycznie dopasowane do koloru pomadki. Modne czerwone szminki nie będą pasowały do wszystkich rodzajów karnacji i kolorów włosów. Intensywna czerwień odpowiednia jest dla brunetek. Blondynki i posiadaczki włosów rudych, powinny używać kolorów bardziej stonowanych.

Możesz również polubić…