makijaż

Sposoby na wizualne powiększenie małych oczu

iris-154659_1280Duże, piękne oczy zalotnie spoglądające zza wachlarza gęstych i długich rzęs to marzenie niemal każdej kobiety. Nic dziwnego – głębokie spojrzenie to przecież symbol niewinności i młodości. Niestety, czasem natura nie bywa łaskawa i hipnotyzujące oczy pozostają jedynie w sferze marzeń. Od wieków kobiety mają jednak swój sposób na małe, wizualne oszustwo – makijaż, który ukrywa mankamenty urody i podkreśla atuty, a dzięki temu w damskim wyglądzie zmienić może naprawdę wiele. Istnieje szereg sposobów na to, aby przy pomocy make up’u sprawić, że oczy wydają się większe i zaczną przyciągać niczym magnes. Poniżej zamieszczamy więc rady, dzięki którym żadna przedstawicielka płci pięknej nie będzie cierpiała z powodu niedostatku komplementów.

Jeśli Twoje oczy nie wyróżniają się imponującym rozmiarem, zrezygnuj z optycznie pomniejszających matowych cieni w ciemnych kolorach. Twoimi sprzymierzeńcami w walce o głębię spojrzenia są natomiast cienie jasne – beże, delikatne brązy, subtelne pomarańcze, róże i szarości – najlepiej o nieco perłowym i połyskliwym wykończeniu. Nakładaj je na całą powiekę, w szczególności zaś skup się na jej centralnej części, a także wewnętrznym kąciku. Zewnętrzną część oka i załamanie powieki górnej podkreśl nieco ciemniejszym odcieniem, aby zapewnić spojrzeniu wyrazistość.

Zapomnij o czarnej kresce na dolnej linii wodnej! Nic tak bardzo nie pomniejsza oczu jak tego typu zabieg. Zamiast ciemnej kredki lub eyeliner’a wybierz natomiast miękką kredkę białą lub beżową i z jej pomocą pomaluj dolną linię wodną – zyskasz wówczas iluzję dziecięcego, otwartego i świeżego spojrzenia.

Na stałe powitaj eyeliner na powiece górnej. Spróbuj wyszkolić się w rysowaniu wywiniętej na zewnątrz kreski wzdłuż górnej linii rzęs – technika ta nosi angielską nazwę winged eyeliner, a na jej temat w Internecie powstało tysiące filmów instruktażowych, którymi możesz się inspirować. Graficzny rysunek kreski warto odrobinę rozetrzeć, tak aby granice straciły na ostrości. Spojrzenie zyskuje wówczas głębię i ciekawy, nieco przydymiony i tajemniczy wygląd.

Spróbuj również zaprzyjaźnić się z zalotką. To metalowe lub plastikowe niewielkie urządzenie, które na początek odrobinę przypominać może narzędzie z sali tortur lub gabinetu szalonego okulisty, w rzeczywistości jednak zalotka pozwala w naturalny sposób podkręcić rzęsy przed pomalowaniem ich maskarą. Pamiętaj, aby używać zalotki ostrożnie – gwałtowne ruchy podczas podkręcania rzęs mogą skończyć się utratą znacznej części delikatnych włosków.

Wreszcie – starannie wytuszuj rzęsy maskarą. Możesz eksperymentować i spróbować wytuszować jedynie rzęsy górne – wówczas Twoje spojrzenie otworzy się, zyska na naturalności, a Ty nie będziesz wyglądać na zmęczoną.

Pamiętaj, że piękne, duże oczy zasługują na staranną oprawę. Aby im ją zapewnić, wyczesz brwi specjalnym grzebykiem i przyciemnij je nieco matowym cieniem lub kredką (dobierz właściwy odcień), a potem utrwal przystosowanym do tego woskiem.

Możesz również polubić…