makijaż

Sprawdzony tusz do rzęs

Mascara zajmuje ważne miejsce w kosmetyczce wielu kobiet. To przydatny i bardzo pomocny kosmetyk, bo w kilka chwil pomaga zmienić charakter spojrzenia. Na rynku dostępne są różne kolory i rodzaje tuszów do rzęs, przez co z pewnością wybór tego jedynego okazuje się być trudnym zadaniem. Na szczęście w tym przypadku wcale nie trzeba wybierać jednej mascary. Korzystnie jest kupić dwie. Jedna przyda się na co dzień, a druga na specjalne okazje czy wieczorne wyjścia, kiedy chcemy zrobić wyrazisty makijaż oczu.
Mascara na dzień powinna ułatwić nam przede wszystkim uniesienie rzęs. Jeśli używamy jej każdego dnia, lepiej będzie wybrać kosmetyk zawierający składniki pielęgnujące włoski. Nie bez przyczyny najczęściej wybieramy czarny kolor. Jest na tyle uniwersalny, że pasuje każdej z nas. Zawsze warto pamiętać o tym, by malować zarówno górne, jak i dolne rzęsy. Dzięki temu spojrzenie staje się wyraźne, a oczy wydają się większe. To dobra rada szczególnie dla posiadaczek małych oczu. Poszukując idealnej mascary, zastanawiamy się często nie tylko nad tym, jaki kolor czy rodzaj wybrać, ale również jaki typ szczoteczki. Ostateczna decyzja zależy głównie od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jeżeli kupujemy tusz na co dzień i jednocześnie lubimy naturalny makijaż, warto wziąć pod uwagę szczoteczki z wąską końcówką i krótkimi włoskami. Z kolei te okrągłe sprawdzą się przy wykonywaniu makijażu wieczorowego, bo umożliwiają modelowanie rzęs na różne sposoby.
Z raz zakupioną mascarą trudno się rozstać zwłaszcza wtedy, gdy okazała się ona trafnym wyborem. Niestety niektóre kosmetyki bardzo szybko gęstnieją, co utrudnia wykonanie perfekcyjnego makijażu. Można temu zapobiec, przechowując mascarę w suchym miejscu i unikając zbyt częstego wyciągania i wkładania szczoteczki. Od czasu do czasu warto również wyczyścić szczoteczkę, używając płynu do demakijażu.

Możesz również polubić…