makijaż

Strobing

Istnieje wiele metod i technik makijażu, które robią furorę na świecie. Lansują je obecnie nie tylko światowej sławy makijażyści, ale przede wszystkim urodowe vlogerki, które uczą swoich obserwatorów w jaki sposób powinni się malować. Okazuje się, że tradycyjne formy makijażu jak na przykład konturowanie, powoli ustępuje miejsca nowej technice, której tajemnicza nazwa brzmi z angielskiego strobing.
Skąd wziął się strobing?
W świecie makijażu mówi się, że to Kim Kardashian jako pierwsza głośno zaczęła chwalić ten sposób modelowania twarzy. Od zawsze bardzo wymownie lansowała wśród swoich fanów konturowanie twarzy bronzerem, jednak tym razem zaskoczyła wszystkich opowiadając o technice strobingu.
O co chodzi w strobingu?
Główny produkt, który używany jest w tej technice makijażu to rozświetlający puder. Największe ikony mody twierdzą, że aktualnie błyszcząca cera jest modna. Do lamusa odchodzi perfekcyjnie zmatowiona cera. Błyszczące, rozświetlone policzki wyglądają naturalnie, świeżo i zdrowo. Konturowanie twarzy metodą strobingu możliwe jest zarówno przy makijażu dziennym jak i wieczorowym. Pasuje nie tylko młodym dziewczynom, ale także dojrzałym kobietom.
Jak idealnie wykonać makijaż z efektem strobingu?
Na początek najważniejsze będzie przygotowanie skóry. Powinna być dobrze nawilżona za pomocą kremu lub bazy. Aby efekt strobingu był jeszcze mocniejszym, możemy pomóc sobie rozświetlającym podkładem. Rozprowadź go dokładnie na całej twarzy, a następnie dokładnie obejrzyj w lustrze swoją buzię. Zwróć uwagę na miejsca gdzie pada naturalne światło. Będą to z pewnością Twoje kości policzkowe, nos, łuk kupidyna oraz podbródek. To właśnie w te miejsca zaaplikuj rozświetlacz. W zależności od wielkości powierzchni, użyj większego lub mniejsze pędzla. Różnicę będziesz mogła zobaczyć od razu, zwłaszcza na świeżym powietrzu, kiedy naturalne promienie słoneczne będą odbijały się pięknie od Twojej wykonturowanej rozświetlaczem twarzy.
Wybierając rozświetlacz, należy przede wszystkim kierować się rodzajem skóry. Każdy produkt na opakowaniu ma zaznaczony typ cery do jakiej został przeznaczony.
Efekty strobingu
Zadaniem tego typu makijażu jest przede wszystkim nadanie twarzy świetlistego blasku, świeżości i energii. Każda kobieta stosująca strobing wygląda o kilka lat młodziej. Jego dodatkowym efektem jest także pobudzenie zmęczonej, często ziemistej skóry. Jeśli właśnie taka jest Twoja, masz szansę pozbyć się znienawidzonego efektu na rzecz blasku i radości, która może w prosty sposób zawitać na Twojej buzi.
Strobing przy tłustej cerze
Nie każda z nas ma cerę normalną czy suchą, przy której strobing wygląda naturalnie i świeżo. Jeśli każdego dnia, po kilku rodzinach musisz poprawiać swój makijaż przez nadmiar sebum, które wydziela Twoja skóra, jest na to rada. Wystarczy przed makijażem, nałożyć na twarz bazę matującą, zaś w strefie T, która najbardziej się świeci, użyj zwykłego, odrobinę jaśniejszego podkładu. Z pewnością będziesz zadowolona z takiego efektu, a Twoja skóra nie będzie wyglądać na zbyt tłustą.

Możesz również polubić…