makijaż

Szybki makijaż- w sam raz na ciepłe dni

Latem używamy z reguły innych kosmetyków niż zimą. W ciepłe dni chętniej decydujemy się eksperymentować z różnymi kolorami lakierów do paznokci, cieni do powiek czy szminek. Zwykle wybieramy też ciemniejszy kolor podkładu, by dopasować go do odcienia opalonej cery. Trudno nam sobie wyobrazić rezygnację z tego kosmetyku i to samo dotyczy pudru. W przypadku cery sprawiającej problemy tego rodzaju obawy są być może uzasadnione. Widocznych niedoskonałości raczej nie da się ukryć bez zastosowania korektora, a następnie podkładu. Jednak gdy cera ładnie się prezentuje, zwłaszcza latem, warto wypróbować szybki makijaż, który podkreśli opaleniznę, ale jej nie zakryje.
Wykonanie takiego makijażu nie wymaga dużej wprawy. Potrzeba zaledwie dwóch lub ewentualnie trzech kosmetyków, by twarz nabrała promiennego wyglądu. To niewiele, więc jak łatwo przypuszczać, pomalować można się w zaledwie kilka chwil. W kosmetyczce powinien znaleźć się róż, którym warto w ciepłe dni zastąpić podkład i puder. Przyda się jeszcze pomadka, a paniom, które chciałyby podkreślić spojrzenie- również tusz do rzęs. Do wykonania takiego makijażu można wykorzystać modne ostatnio zestawy kosmetyków, w skład których wchodzą na przykład róże i pudry brązujące. Zamiast tradycyjnej szminki lepiej kupić dwustronną, zawierającą dwa odcienie wybranego koloru, jaśniejszy i ciemniejszy. Jednym można zastąpić konturówkę, a drugim pomalować usta.
Niektóre kobiety unikają różu z obawy przed tym, że po nałożeniu go na policzki twarz będzie wyglądała sztucznie. Tak rzeczywiście może się stać, ale tylko wtedy, gdy popełnimy błędy w czasie jego aplikacji. Z różu nie powinny rezygnować zwłaszcza panie w wieku dojrzałym, bo pozwala on nadać cerze świeżego wyglądu. Aby uzyskać taki właśnie efekt, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy nanoszeniu go na policzki. Ważne jest także dopasowanie koloru używanych kosmetyków do opalenizny, bo zależnie od karnacji, u każdej z nas przybiera ona nieco inny odcień.
Szybki makijaż z wykorzystaniem różu i pomadki polega na delikatnym podkreśleniu policzków i ust. Tyle wystarczy, by pięknie wyglądać, bo w ciepłe dni uroku dodaje nam ozłocona słońcem cera. Jasne światło, które latem pada na twarz, sprawia, że nawet cera kobiet o chłodnym typie urody nabiera cieplejszego odcienia. Trzeba o tym pamiętać, wybierając róż, jeśli zamierzamy używać go w letnie słoneczne dni. Najlepszym wyborem będą kosmetyki utrzymane w ciepłych barwach i to bez względu na typ urody. Mamy więc do wyboru róże w odcieniu łososiowym, ceglastej czerwieni, miedzianym czy koralowym. Prawie wszystkie dostępne są też w wersji perłowej. Nadadzą twarzy świeżego i młodego wyglądu. Z chłodnych odcieni lepiej zrezygnować, bo latem efekt z pewnością nie będzie zadowalający. Jeśli decydujemy się na róż w kamieniu, to do jego nakładania przyda się specjalny pędzel, który ułatwi aplikację. Powinien być miękki i okrągły, bo tylko takim dokładnie rozprowadzimy kosmetyk po policzkach. Dzięki temu makijaż przetrwa cały dzień. Róż w postaci kulek, a także w kamieniu sprawdzi się szczególnie u kobiet mających cerę ze skłonnością do przetłuszczania się, bo zapewni lekko matujący efekt. Posiadaczki cery suchej mogą wypróbować róże w postaci kremu lub musu. Do ich nanoszenia nie potrzeba pędzla, ponieważ robi się to palcem.
Wybierając szminkę, warto dopasować ją kolorystycznie zarówno do odcienia różu, jak i opalenizny. Chodzi przede wszystkim o to, by jej barwa również była ciepła. Wybór jest ogromny, ale latem sprawdzą się z pewnością odcienie pomarańczowe, malinowe, koralowe lub z domieszką złota. Paniom o wydatnych ustach pasują z reguły ciemniejsze kolory, ale wszystko zależy tak naprawdę od gustu.
Nawet za pomocą jednej pomadki usta można pomalować na kilka sposobów, za każdym razem uzyskując nieco inny efekt. Jeśli chcemy je tylko delikatnie zaakcentować, nakładamy szminkę jedynie za pomocą palca. Z kolei, gdy zależy nam na intensywnej barwie, najpierw nanosimy ją na wargi pędzelkiem, a dopiero potem rozprowadzamy palcem. W ciepłe dni warto zadbać też o trwałość makijażu ust. Kolor utrzyma się znacznie dłużej, gdy pomalujemy wargi schłodzoną pomadką. Dlatego właśnie warto ją trzymać w lodówce.
Latem, gdy cera jest opalona, warto zdecydować się na szybki makijaż. Im mniej kosmetyków wykorzystamy do jego wykonania, tym lepiej, bo pozwoli to zachować naturalny wygląd. Wystarczy nałożyć róż na policzki, usta pomalować pomadką, a oczy podkreślić mascarą, by uzyskać zaskakujący efekt w bardzo krótkim czasie.

Możesz również polubić…